چهارشنبه 25 تیر 1399 |
نشنال جئوگرافیک از سندبلاست چه مینویسد؟
"این نیروگاه هسته ای دوران شوروی در نزدیکی گریفزفیلد در شرق آلمان را از سال 1995 جدا کردند و با خرده فلز سطوح رادیواکتیو تمیز کردند..." نشنال جئوگرافیک از سندبلاست چه مینویسد؟


انجمن جغرافیای ملی (The National Geographic Society)؛ نام سازمانی غیردولتی است که در سال ۱۸۸۸ میلادی در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد.

هم‌اکنون انجمن جغرافیای ملی از بزرگ‌ترین
سازمان‌های غیردولتی مردم‌نهاد در جهان است. انجمن جغرافیای ملی دارای مجله اختصاصی خود با نام نشنال جئوگرافیک (National Geographic) است که از سال ۱۸۸۸ میلادی و دقیقاً ۹ ماه پس از آغاز فعالیت انجمن، شروع به انتشار کرد و امروزه یکی از مشهورترین و پراعتبارترین مجلات مرتبط با علوم طبیعی در جهان است.
این مجله ۳۶۰ میلیون نفر مشترک در سراسر جهان دارد و بوسیله علامت اختصاصی زرد رنگی که در حاشیه جلد آن است به سرعت قابل شناسایی است .
این مجله شامل مطالبی درباره جغرافی، معلومات عمومی، تاریخ جهان، فرهنگ، اتفاقات جاری جهان و عکاسی از اماکن و هر چیز دیگر در تمام گیتی، است .

همزمان با ورود شبکه های مجازی به دنیای حقیقی مجله نشنال جئوگرافیک هم فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرد و هم اکنون صفحه اینستاگرامی این مجله قریب به 35  میلیون دنبال کننده دارد.
چندی پیش در بیستم اکتبر 2015 این مجله پستی را در اینستاگرام خود گذاشت که توجه بسیاری از کاربران را معطوف به خودش کرد. تصویری از یک سندبلاست کار در کابین سندبلاست ؛ تصویر و متن ترجمه شده آن را در ادامه آورده ایم؛


enlightenedاین تصویر و متن همراهش سبب شد تا کامنت های زیادی زیر این پست ثبت شود از جمله کسانی که از ماهیت و کارایی آن میپرسیدند تا کسانی که خود را سندبلاست کار معرفی میکردند و یا وجه اشتراکی بیان میکردند.


Photo workers have been taking apart this soviet-era nuclear power plant Near Greifswald in eastern Germany since 1995 cleaning radioactive surfaces with steel grit so the metal can be recycled. Germany plans to shut all its reactors by 2022. On the natgeo magazine of November climate change issue. Please follow me lucalocatelliphoto to see more image about this project.

کارگران تصویر، این نیروگاه هسته­ ای دوران شوروی در نزدیکی گریفزفیلد در شرق آلمان را از سال 1995 جدا کردند و با خرده فلز سطوح رادیواکتیو تمیز کردند، به طوری که فلز را بتوان دوباره بازیافت کرد. آلمان قصد دارد که تمام این رآکتورها را تا سال 2020 ببندد.
در مجله نشنال جئوگرافیک از مسئله تغییر آب و هوای نوامبر.
لطفا مرا برای دیدن عکس لوکالوکاتلی
 برای دیدن عکس­های بیشتر از این پروژه دنبال کنید.


 


[1] lucalocatelli

1394/7/30

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
7.4/10 (تعداد آرا 8 نفر )